SN74ABT640DWR
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
SN74ABT640DWR
Manufacturer: NA In Stock 2624 pcs
Datasheet: SN74ABT640DWR
Description: IC TRANSCVR INVERT 5.5V 20SOIC Inquiry
Package / Case
20-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Voltage - Supply
4.5V ~ 5.5V
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (TA)
Supplier Device Package
20-SOIC
Current - Output High, Low
32mA, 64mA