SN65HVD50DR
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
SN65HVD50DR
Manufacturer: NA In Stock 1910 pcs
Datasheet: SN65HVD50DR
Product Category: Interface - Drivers, Receivers, Transceivers Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: IC TRANSCEIVER FULL 1/1 8SOIC Inquiry
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Type
Transceiver
Duplex
Full
Series
Protocol
RS422, RS485
Data Rate
25Mbps
Packaging
Digi-Reel®
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
8-SOIC (0.154", 3.90mm Width)
Base Part Number
SN65HVD50
Voltage - Supply
4.5V ~ 5.5V
Receiver Hysteresis
50mV
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C