LP5907SNX-3.3/NOPB
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
LP5907SNX-3.3/NOPB
Manufacturer: NA In Stock 2439 pcs
Datasheet: LP5907SNX-3.3/NOPB
Product Category: PMIC - Voltage Regulators - Linear Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: IC REG LINEAR 3.3V 250MA 4X2SON Inquiry
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
PSRR
90dB ~ 60dB (100Hz ~ 100kHz)
Series
Packaging
Digi-Reel®
Output Type
Fixed
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
4-XDFN Exposed Pad
Control Features
Enable
Current - Output
250mA
Protection Features
Over Temperature, Short Circuit
Number of Regulators
1
Output Configuration
Positive
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Voltage - Input (Max)
5.5V
Voltage Dropout (Max)
0.25V @ 250mA
Current - Supply (Max)
425µA
Voltage - Output (Max)
Supplier Device Package
4-X2SON (1x1)
Current - Quiescent (Iq)
25µA
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.3V