LP3999ITL-3.3/NOPB
| Manufacturer: | NA |
In Stock 1817 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | LP3999ITL-3.3/NOPB | ||
| Product Category: | PMIC - Voltage Regulators - Linear | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
| Description: | IC REG LINEAR 3.3V 150MA 5DSBGA | Inquiry | |
- PSRR
- 60dB ~ 50dB (1kHz ~ 10kHz)
- Series
- Packaging
- Digi-Reel®
- Package / Case
- 5-WFBGA, DSBGA
- Base Part Number
- LP3999
- Current - Output
- 150mA
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C
- Voltage - Input (Max)
- 6V
- Voltage Dropout (Max)
- 0.1V @ 150mA
- Current - Supply (Max)
- 200µA
- Voltage - Output (Max)
- Supplier Device Package
- 5-DSBGA (1.41x1.08)
- Current - Quiescent (Iq)
- 150µA
- Voltage - Output (Min/Fixed)
- 3.3V