LP38693QSDX-3.3/NOPB
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
LP38693QSDX-3.3/NOPB
Manufacturer: NA In Stock 1934 pcs
Datasheet: LP38693QSDX-3.3/NOPB
Product Category: PMIC - Voltage Regulators - Linear Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: IC REG LINEAR 3.3V 500MA 6WSON Inquiry
PSRR
55dB (120Hz)
Series
Automotive, AEC-Q100
Package / Case
6-WDFN Exposed Pad
Control Features
Enable
Current - Output
500mA
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Voltage - Input (Max)
10V
Voltage Dropout (Max)
0.55V @ 500mA
Supplier Device Package
6-WSON (3x3)
Voltage - Output (Min/Fixed)
3.3V