LM5007SDX/NOPB
| Manufacturer: | NA |
In Stock 1571 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | LM5007SDX/NOPB | ||
| Description: | IC REG BUCK ADJ 500MA 8WSON | $3.12 | |
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
- Series
- Function
- Step-Down
- Topology
- Buck
- Packaging
- Cut Tape (CT)
- Output Type
- Adjustable
- Part Status
- Active
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- 8-WDFN Exposed Pad
- Current - Output
- 500mA
- Number of Outputs
- 1
- Output Configuration
- Positive
- Frequency - Switching
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C (TJ)
- Synchronous Rectifier
- No
- Voltage - Input (Max)
- 75V
- Voltage - Input (Min)
- 9V
- Voltage - Output (Max)
- 73V
- Supplier Device Package
- 8-WSON (4x4)
- Voltage - Output (Min/Fixed)
- 2.5V