LM46002PWPT
| Manufacturer: | NA |
In Stock 2863 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | LM46002PWPT | ||
| Description: | IC REG BUCK ADJ 2A 16HTSSOP | Inquiry | |
- Packaging
- Digi-Reel®
- Package / Case
- 16-PowerTSSOP (0.173", 4.40mm Width)
- Base Part Number
- LM46002
- Current - Output
- 2A
- Frequency - Switching
- 200kHz ~ 2.2MHz
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C (TJ)
- Voltage - Input (Max)
- 60V
- Voltage - Input (Min)
- 3.5V
- Voltage - Output (Max)
- 28V
- Voltage - Output (Min/Fixed)
- 1V