LM46002PWP
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
LM46002PWP
Manufacturer: NA In Stock 2257 pcs
Datasheet: LM46002PWP
Description: IC REG BUCK ADJ 2A 16HTSSOP $5.18
Packaging
Tube
Package / Case
16-PowerTSSOP (0.173", 4.40mm Width)
Current - Output
2A
Frequency - Switching
200kHz ~ 2.2MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C (TJ)
Voltage - Input (Max)
60V
Voltage - Input (Min)
3.5V
Voltage - Output (Max)
28V
Voltage - Output (Min/Fixed)
1V