LM3480IM3-3.3/NOPB
| Manufacturer: | NA |
In Stock 1183 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | LM3480IM3-3.3/NOPB | ||
| Product Category: | PMIC - Voltage Regulators - Linear | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
| Description: | IC REG LINEAR 3.3V 100MA SOT23-3 | Inquiry | |
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
- PSRR
- Series
- Packaging
- Digi-Reel®
- Output Type
- Fixed
- Part Status
- Active
- Mounting Type
- Surface Mount
- Package / Case
- TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
- Base Part Number
- LM3480
- Control Features
- Current - Output
- 100mA
- Protection Features
- Over Current, Over Temperature
- Number of Regulators
- 1
- Output Configuration
- Positive
- Operating Temperature
- -40°C ~ 125°C
- Voltage - Input (Max)
- 30V
- Voltage Dropout (Max)
- 1.2V @ 100mA
- Voltage - Output (Max)
- Supplier Device Package
- SOT-23-3
- Current - Quiescent (Iq)
- 2mA
- Voltage - Output (Min/Fixed)
- 3.3V