INA326EA/250
| Manufacturer: | NA |
In Stock 2043 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | INA326EA/250 | ||
- Packaging
- Tape & Reel (TR)
- Slew Rate
- Output Type
- Rail-to-Rail
- Part Status
- Active
- Mounting Type
- Surface Mount
- -3db Bandwidth
- 1kHz
- Amplifier Type
- Instrumentation
- Package / Case
- 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
- Base Part Number
- INA326
- Current - Supply
- 2.4mA
- Number of Circuits
- 1
- Current - Input Bias
- 200pA
- Operating Temperature
- -40°C ~ 85°C
- Voltage - Input Offset
- 20µV
- Supplier Device Package
- 8-VSSOP
- Current - Output / Channel
- 25mA
- Voltage - Supply, Single/Dual (±)
- 2.7V ~ 5.5V, ±1.35V ~ 2.75V