ADS62P19IRGCT
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
ADS62P19IRGCT
Manufacturer: NA In Stock 2264 pcs
Datasheet: ADS62P19IRGCT
Description: IC ADC 11BIT PIPELINED 64VQFN Inquiry
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Series
Features
Simultaneous Sampling
Packaging
Digi-Reel®
Input Type
Differential
Part Status
Active
Architecture
Pipelined
Configuration
S/H-ADC
Mounting Type
Surface Mount
Data Interface
LVDS - Parallel, Parallel
Number of Bits
11
Package / Case
64-VFQFN Exposed Pad
Reference Type
External, Internal
Ratio - S/H:ADC
1:1
Base Part Number
ADS62P19
Number of Inputs
2
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Supplier Device Package
64-VQFN (9x9)
Number of A/D Converters
2
Voltage - Supply, Analog
3.15V ~ 3.6V
Voltage - Supply, Digital
1.7V ~ 1.9V