L08P200D15
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
L08P200D15
Manufacturer: Tamura In Stock 0 pcs
Datasheet: L08P200D15
Product Category: Current Sensors Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: SENSOR CURRENT HALL 200A AC/DC $11.12
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Output
Ratiometric, Voltage
Series
Accuracy
Frequency
DC ~ 100kHz
Linearity
±1%
Packaging
Bulk
Part Status
Active
Sensitivity
Sensor Type
Hall Effect, Open Loop
Polarization
Bidirectional
For Measuring
AC/DC
Mounting Type
Through Hole
Response Time
10µs
Package / Case
Module
Voltage - Supply
15V
Current - Sensing
200A
Number of Channels
1
Operating Temperature
-20°C ~ 80°C
Current - Supply (Max)
12mA