MBRS20H150CTHRNG
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
MBRS20H150CTHRNG
Manufacturer: Taiwan Semiconductor In Stock 0 pcs
Datasheet: MBRS20H150CTHRNG
Product Category: Accessories Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: Schottky Diodes & Rectifiers 20A,150V,DUAL SCHOTTKY RECTIFIER HIGH TEMP $2.08
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
RoHS
Details
Brand
Taiwan Semiconductor
Product
Schottky Rectifiers
Packaging
Reel
Technology
Si
Subcategory
Diodes & Rectifiers
Unit Weight
0.048678 oz
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
Product Type
Schottky Diodes & Rectifiers
Configuration
Dual Common Cathode
Qualification
AEC-Q101
Mounting Style
SMD/SMT
Package / Case
TO-263AB-2
Product Category
Schottky Diodes & Rectifiers
If - Forward Current
20 A
Ir - Reverse Current
5 uA
Vf - Forward Voltage
0.97 V
Vr - Reverse Voltage
150 V
Factory Pack Quantity
800
Ifsm - Forward Surge Current
150 A
Maximum Operating Temperature
+ 175 C
Minimum Operating Temperature
- 55 C
Vrrm - Repetitive Reverse Voltage
150 V