1.5KE56CAHR0
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
1.5KE56CAHR0
Manufacturer: Taiwan Semiconductor In Stock 0 pcs
Datasheet: 1.5KE56CAHR0
Product Category: Accessories Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: TVS Diodes / ESD Suppressors 1.5KW, 56V, 5% Bidirectional, TVS $1.11
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
RoHS
Details
Brand
Taiwan Semiconductor
Series
1.5KE
Packaging
Reel
Subcategory
TVS Diodes / ESD Suppression Diodes
Manufacturer
Taiwan Semiconductor
Product Type
TVS Diodes
Qualification
AEC-Q101
Package / Case
DO-201-2 (1.5KE)
Product Category
TVS Diodes / ESD Suppressors
Termination Style
Axial
Factory Pack Quantity
1250
Pd - Power Dissipation
5 W
Vesd - Voltage ESD Air Gap
Vesd - Voltage ESD Contact
Pppm - Peak Pulse Power Dissipation
1.5 kW