1.5KE39CA R0
| Manufacturer: | Taiwan Semiconductor |
In Stock 1525 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | 1.5KE39CA R0 | ||
| Product Category: | Accessories | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
- RoHS
- Details
- Brand
- Taiwan Semiconductor
- Series
- 1.5KE
- Polarity
- Bidirectional
- Packaging
- Reel
- Subcategory
- TVS Diodes / ESD Suppression Diodes
- Manufacturer
- Taiwan Semiconductor
- Product Type
- TVS Diodes
- Package / Case
- DO-201-2 (1.5KE)
- Working Voltage
- 33.3 V
- Clamping Voltage
- 53.9 V
- Product Category
- TVS Diodes / ESD Suppressors
- Breakdown Voltage
- 37.1 V
- Termination Style
- Axial
- Factory Pack Quantity
- 1250
- Pd - Power Dissipation
- 5 W
- Vesd - Voltage ESD Air Gap
- Vesd - Voltage ESD Contact
- Maximum Operating Temperature
- + 175 C
- Minimum Operating Temperature
- - 55 C
- Pppm - Peak Pulse Power Dissipation
- 1.5 kW