1.5KE180CAHR0
| Manufacturer: | Taiwan Semiconductor |
In Stock 0 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | 1.5KE180CAHR0 | ||
| Product Category: | Accessories | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
| Description: | TVS Diodes / ESD Suppressors 1.5KW, 180V, 5% Bidirectional, TVS | $1.11 | |
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
- RoHS
- Details
- Brand
- Taiwan Semiconductor
- Series
- 1.5KE
- Packaging
- Reel
- Subcategory
- TVS Diodes / ESD Suppression Diodes
- Manufacturer
- Taiwan Semiconductor
- Product Type
- TVS Diodes
- Qualification
- AEC-Q101
- Package / Case
- DO-201-2 (1.5KE)
- Product Category
- TVS Diodes / ESD Suppressors
- Termination Style
- Axial
- Factory Pack Quantity
- 1250
- Pd - Power Dissipation
- 5 W
- Vesd - Voltage ESD Air Gap
- Vesd - Voltage ESD Contact
- Pppm - Peak Pulse Power Dissipation
- 1.5 kW