TSM10NC65CF C0G
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
TSM10NC65CF C0G
Manufacturer: Taiwan Semiconductor Corporation In Stock 923 pcs
Datasheet: TSM10NC65CF C0G
Product Category: Transistors - FETs, MOSFETs - Single Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: MOSFET N-CH 650V 10A ITO220S $1.34
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Series
FET Type
N-Channel
Packaging
Tube
Vgs (Max)
±30V
Technology
MOSFET (Metal Oxide)
FET Feature
Part Status
Active
Mounting Type
Through Hole
Package / Case
TO-220-3 Full Pack
Vgs(th) (Max) @ Id
4.5V @ 250µA
Operating Temperature
-55°C ~ 150°C (TJ)
Rds On (Max) @ Id, Vgs
900mOhm @ 2A, 10V
Power Dissipation (Max)
45W (Tc)
Supplier Device Package
ITO-220S
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs
34nC @ 10V
Drain to Source Voltage (Vdss)
650V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds
1650pF @ 50V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C
10A (Tc)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On)
10V