BZT52C4V7 RHG
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
BZT52C4V7 RHG
Manufacturer: Taiwan Semiconductor Corporation In Stock 1923 pcs
Datasheet: BZT52C4V7 RHG
Product Category: Diodes - Zener - Single Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: DIODE ZENER 4.7V 500MW SOD123F Inquiry
Tolerance
±5%
Power - Max
500mW
Package / Case
SOD-123F
Impedance (Max) (Zzt)
80 Ohms
Operating Temperature
-55°C ~ 175°C (TJ)
Supplier Device Package
SOD-123F
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
4.7V
Current - Reverse Leakage @ Vr
2.7µA @ 2V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1V @ 10mA