BZT52C47 RHG
| Manufacturer: | Taiwan Semiconductor Corporation |
In Stock 2666 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | BZT52C47 RHG | ||
| Product Category: | Diodes - Zener - Single | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
| Description: | DIODE ZENER 47V 500MW SOD123F | Inquiry | |
- Packaging
- Digi-Reel®
- Tolerance
- ±5%
- Power - Max
- 500mW
- Package / Case
- SOD-123F
- Impedance (Max) (Zzt)
- 170 Ohms
- Operating Temperature
- -65°C ~ 150°C (TJ)
- Supplier Device Package
- SOD-123F
- Voltage - Zener (Nom) (Vz)
- 47V
- Current - Reverse Leakage @ Vr
- 45nA @ 33V
- Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
- 1V @ 10mA