BZT52B13 RHG
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
BZT52B13 RHG
Manufacturer: Taiwan Semiconductor Corporation In Stock 620 pcs
Datasheet: BZT52B13 RHG
Product Category: Diodes - Zener - Single Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: DIODE ZENER 13V 500MW SOD123F Inquiry
Packaging
Digi-Reel®
Tolerance
±2%
Part Status
Active
Power - Max
500mW
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
SOD-123F
Impedance (Max) (Zzt)
30 Ohms
Operating Temperature
150°C (TJ)
Supplier Device Package
SOD-123F
Voltage - Zener (Nom) (Vz)
13V
Current - Reverse Leakage @ Vr
90nA @ 8V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
1V @ 10mA