OV14ZWW-3
| Manufacturer: | TT Electronics / Optek Technology |
In Stock 0 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | OV14ZWW-3 | ||
| Description: | LED OPTIMAL XIV WARM WHT 1400MA | Inquiry | |
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
- Type
- LED Module
- Color
- White, Warm
- Height
- 5.00mm
- Series
- Optimal XIV Star
- CCT (K)
- 3300K
- Features
- Lens Type
- Domed
- Packaging
- Tube
- Wavelength
- Part Status
- Obsolete
- Configuration
- Starboard
- Current - Max
- 1.4A
- Viewing Angle
- 120°
- Current - Test
- 1.4A
- Size / Dimension
- 19.90mm Dia
- Temperature - Test
- 25°C
- CRI (Color Rendering Index)
- Light Emitting Surface (LES)
- 8.18mm Dia
- Lumens/Watt @ Current - Test
- 39 lm/W
- Voltage - Forward (Vf) (Typ)
- 10V