84WR200LF
| Manufacturer: | TT Electronics/BI |
In Stock 26 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | 84WR200LF | ||
| Product Category: | Trimmer Potentiometers | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
| Description: | TRIMMER 200 OHM 0.25W SMD TOP | $2.61 | |
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
- Series
- 84
- Packaging
- Tube
- Tolerance
- ±10%
- Resistance
- 200 Ohms
- Part Status
- Active
- Mounting Type
- Surface Mount
- Power (Watts)
- 0.25W, 1/4W
- Adjustment Type
- Top Adjustment
- Number of Turns
- 12
- Size / Dimension
- Rectangular - 0.250" x 0.170" Face x 0.295" H (6.35mm x 4.32mm x 7.49mm)
- Termination Style
- Surface Mount
- Resistive Material
- Cermet
- Temperature Coefficient
- ±100ppm/°C