THM 15-4822WI
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
THM 15-4822WI
Manufacturer: TRACO Power In Stock 10 pcs
Datasheet: THM 15-4822WI
Product Category: DC DC Converters Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: DC DC CONVERTER +/-12V 15W $62.4
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Type
Isolated Module
Series
THM 15WI (15W)
Features
OCP, OTP, OVP, SCP
Efficiency
88.5%
Part Status
Active
Applications
Medical
Mounting Type
Through Hole
Power (Watts)
15W
Package / Case
5-DIP Module
Size / Dimension
1.60" L x 1.00" W x 0.40" H (40.6mm x 25.4mm x 10.2mm)
Number of Outputs
2
Voltage - Output 1
12V
Voltage - Output 2
-12V
Voltage - Output 3
Voltage - Output 4
Voltage - Isolation
5kV
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C (With Derating)
Voltage - Input (Max)
75V
Voltage - Input (Min)
18V
Current - Output (Max)
625mA, 625mA