ROX3SJ22K
| Manufacturer: | TE Connectivity Passive Product |
In Stock 9487 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | ROX3SJ22K | ||
| Product Category: | Through Hole Resistors | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
| Description: | RES 22.0K OHM 3W 5% AXIAL | $0.48 | |
- Tolerance
- ±5%
- Resistance
- 22 kOhms
- Power (Watts)
- 3W
- Size / Dimension
- 0.217" Dia x 0.630" L (5.50mm x 16.00mm)
- Height - Seated (Max)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Temperature Coefficient
- ±350ppm/°C