ROX3SJ15R
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
ROX3SJ15R
Manufacturer: TE Connectivity Passive Product In Stock 1840 pcs
Datasheet: ROX3SJ15R
Product Category: Through Hole Resistors Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: RES 15.0 OHM 3W 5% AXIAL $0.48
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Series
ROX, Neohm
Features
Flame Proof, Pulse Withstanding, Safety
Packaging
Cut Tape (CT)
Tolerance
±5%
Resistance
15 Ohms
Composition
Metal Oxide Film
Part Status
Active
Failure Rate
Power (Watts)
3W
Package / Case
Axial
Size / Dimension
0.217" Dia x 0.630" L (5.50mm x 16.00mm)
Height - Seated (Max)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
Axial
Temperature Coefficient
±350ppm/°C