H89K09DZA
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
H89K09DZA
Manufacturer: TE Connectivity Passive Product In Stock 0 pcs
Datasheet: H89K09DZA
Product Category: Through Hole Resistors Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: RES 9.09K OHM 1/4W 0.5% AXIAL $0.4
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Series
Holco, Holsworthy
Features
Pulse Withstanding
Packaging
Bulk
Tolerance
±0.5%
Resistance
9.09 kOhms
Composition
Metal Film
Part Status
Active
Failure Rate
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Package / Case
Axial
Size / Dimension
0.098" Dia x 0.283" L (2.50mm x 7.20mm)
Height - Seated (Max)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
Axial
Temperature Coefficient
±100ppm/°C