H4P62KFZA
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
H4P62KFZA
Manufacturer: TE Connectivity Passive Product In Stock 0 pcs
Datasheet: H4P62KFZA
Product Category: Through Hole Resistors Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: RES 62K OHM 1W 1% AXIAL $0.39
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Series
Holco, Holsworthy
Features
Pulse Withstanding
Packaging
Bulk
Tolerance
±1%
Resistance
62 kOhms
Composition
Metal Film
Part Status
Active
Failure Rate
Power (Watts)
1W
Package / Case
Axial
Size / Dimension
0.146" Dia x 0.394" L (3.70mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
Axial
Temperature Coefficient
±100ppm/°C