RM2012B-103/303-NWWP10
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
RM2012B-103/303-NWWP10
Manufacturer: Susumu In Stock 0 pcs
Datasheet: RM2012B-103/303-NWWP10
Product Category: Resistor Networks, Arrays Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Series
RM
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±0.05%
Part Status
Active
Applications
Automotive AEC-Q200
Circuit Type
Isolated
Mounting Type
Surface Mount
Number of Pins
4
Package / Case
0805 (2012 Metric), Long Side Terminals
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Power Per Element
50mW
Resistance (Ohms)
10k, 30k
Number of Resistors
2
Resistor-Ratio-Drift
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Resistor Matching Ratio
Supplier Device Package
0805
Temperature Coefficient
±10ppm/°C