RG3216P-3323-B-T1
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
RG3216P-3323-B-T1
Manufacturer: Susumu In Stock 27369 pcs
Datasheet: RG3216P-3323-B-T1
Product Category: Chip Resistor - Surface Mount Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: RES SMD 332K OHM 0.1% 1/4W 1206 Inquiry
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Series
RG
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Packaging
Digi-Reel®
Tolerance
±0.1%
Resistance
332 kOhms
Composition
Thin Film
Part Status
Active
Failure Rate
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
1206
Temperature Coefficient
±25ppm/°C