RG2012N-621-B-T1
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
RG2012N-621-B-T1
Manufacturer: Susumu In Stock 0 pcs
Datasheet: RG2012N-621-B-T1
Product Category: Chip Resistor - Surface Mount Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: RES SMD 620 OHM 0.1% 1/8W 0805 Inquiry
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Series
RG
Ratings
AEC-Q200
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±0.1%
Resistance
620 Ohms
Composition
Thin Film
Part Status
Obsolete
Failure Rate
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
0805
Temperature Coefficient
±10ppm/°C