RG1608P-4021-B-T5
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
RG1608P-4021-B-T5
Manufacturer: Susumu In Stock 78020 pcs
Datasheet: RG1608P-4021-B-T5
Product Category: Chip Resistor - Surface Mount Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: RES SMD 4.02KOHM 0.1% 1/10W 0603 Inquiry
Tolerance
±0.1%
Resistance
4.02 kOhms
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Temperature Coefficient
±25ppm/°C