RG1608N-431-B-T1
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
RG1608N-431-B-T1
Manufacturer: Susumu In Stock 0 pcs
Datasheet: RG1608N-431-B-T1
Product Category: Chip Resistor - Surface Mount Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: RES SMD 430 OHM 0.1% 1/10W 0603 Inquiry
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Series
RG
Ratings
AEC-Q200
Features
Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±0.1%
Resistance
430 Ohms
Composition
Thin Film
Part Status
Obsolete
Failure Rate
Power (Watts)
0.1W, 1/10W
Package / Case
0603 (1608 Metric)
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
0603
Temperature Coefficient
±10ppm/°C