PCMC104T-1R5MN
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
PCMC104T-1R5MN
Manufacturer: Susumu In Stock 0 pcs
Datasheet: PCMC104T-1R5MN
Product Category: Fixed Inductors Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: FIXED IND 1.5UH 16A 4.2 MOHM SMD Inquiry
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Type
Series
PCMC
Ratings
Q @ Freq
Packaging
Digi-Reel®
Shielding
Unshielded
Tolerance
±20%
Inductance
1.5µH
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Material - Core
Size / Dimension
0.453" L x 0.394" W (11.50mm x 10.00mm)
DC Resistance (DCR)
4.2mOhm Max
Current - Saturation
33A
Current Rating (Amps)
16A
Height - Seated (Max)
0.157" (4.00mm)
Operating Temperature
Supplier Device Package
Frequency - Self Resonant
Inductance Frequency - Test
100kHz