KRL2012E-M-R033-F-T5
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
KRL2012E-M-R033-F-T5
Manufacturer: Susumu In Stock 10478 pcs
Datasheet: KRL2012E-M-R033-F-T5
Product Category: Chip Resistor - Surface Mount Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: RES 0.033 OHM 1W 0805 WIDE Inquiry
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Series
KRL
Features
Automotive AEC-Q200, Current Sense
Packaging
Digi-Reel®
Tolerance
±1%
Resistance
33 mOhms
Composition
Metal Foil
Part Status
Active
Failure Rate
Power (Watts)
1W
Package / Case
Wide 0805 (2012 Metric), 0508
Size / Dimension
0.049" L x 0.079" W (1.25mm x 2.00mm)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
2012
Temperature Coefficient
±50ppm/°C