HPL1005-7N5
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
HPL1005-7N5
Manufacturer: Susumu In Stock 0 pcs
Datasheet: HPL1005-7N5
Product Category: Fixed Inductors Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: FIXED IND 7.5NH 380MA 830 MOHM Inquiry
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Type
Thin Film
Series
HPL
Ratings
Q @ Freq
10 @ 300MHz
Packaging
Digi-Reel®
Shielding
Unshielded
Tolerance
±0.2nH
Inductance
7.5nH
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Material - Core
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
DC Resistance (DCR)
830mOhm Max
Current - Saturation
Current Rating (Amps)
380mA
Height - Seated (Max)
0.013" (0.33mm)
Operating Temperature
Supplier Device Package
0402 (1005 Metric)
Frequency - Self Resonant
4GHz
Inductance Frequency - Test
300MHz