XZMDKDGCBD110W
| Manufacturer: | SunLED |
In Stock 19341 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | XZMDKDGCBD110W | ||
| Product Category: | LED Indication - Discrete | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
| Description: | LED RGB CLEAR SMD | Inquiry | |
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
- Color
- Red, Green, Blue (RGB)
- Series
- Features
- Lens Size
- 1.10mm x 1.60mm
- Packaging
- Digi-Reel®
- Lens Color
- Colorless
- Lens Style
- Rectangle with Flat Top
- Part Status
- Active
- Height (Max)
- 0.70mm
- Configuration
- Common Anode
- Mounting Type
- Surface Mount
- Viewing Angle
- 120°
- Current - Test
- 20mA Red, 20mA Green, 20mA Blue
- Package / Case
- 4-SMD, No Lead
- Size / Dimension
- 1.60mm L x 1.60mm W
- Lens Transparency
- Clear
- Wavelength - Peak
- 645nm Red, 515nm Green, 460nm Blue
- Millicandela Rating
- 79mcd Red, 297mcd Green, 69mcd Blue
- Wavelength - Dominant
- 630nm Red, 525nm Green, 465nm Blue
- Supplier Device Package
- SMD
- Voltage - Forward (Vf) (Typ)
- 1.95V Red, 3.3V Green, 3.3V Blue