CDRH4D16FB/NP-4R7NC
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
CDRH4D16FB/NP-4R7NC
Manufacturer: Sumida America Components Inc. In Stock 1878 pcs
Datasheet: CDRH4D16FB/NP-4R7NC
Product Category: Fixed Inductors Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: FIXED IND 4.7UH 2A 58.5 MOHM SMD Inquiry
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Type
Series
CDRH4D16FB
Ratings
Q @ Freq
Packaging
Digi-Reel®
Shielding
Shielded
Tolerance
±25%
Inductance
4.7µH
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Material - Core
Size / Dimension
0.157" L x 0.157" W (4.00mm x 4.00mm)
DC Resistance (DCR)
58.5mOhm Max
Current - Saturation
1.2A
Current Rating (Amps)
2A
Height - Seated (Max)
0.071" (1.80mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Supplier Device Package
Frequency - Self Resonant
Inductance Frequency - Test
100kHz