CDRH2D14NP-3R3NC
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
CDRH2D14NP-3R3NC
Manufacturer: Sumida America Components Inc. In Stock 922 pcs
Datasheet: CDRH2D14NP-3R3NC
Product Category: Fixed Inductors Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: FIXED IND 3.3UH 1.24A 125 MOHM Inquiry
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Type
Series
CDRH2D14
Ratings
Q @ Freq
Packaging
Digi-Reel®
Shielding
Shielded
Tolerance
±30%
Inductance
3.3µH
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Package / Case
Nonstandard
Material - Core
Ferrite
Size / Dimension
0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
DC Resistance (DCR)
125mOhm Max
Current - Saturation
1.2A
Current Rating (Amps)
1.24A
Height - Seated (Max)
0.043" (1.10mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 100°C
Supplier Device Package
Frequency - Self Resonant
Inductance Frequency - Test
100kHz