WW12FT634R
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
WW12FT634R
Manufacturer: Stackpole Electronics, Inc. In Stock 0 pcs
Datasheet: WW12FT634R
Product Category: Through Hole Resistors Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: RES 634 OHM 0.4W 1% AXIAL $0.3
Tolerance
±1%
Resistance
634 Ohms
Power (Watts)
0.4W
Size / Dimension
0.110" Dia x 0.312" L (2.79mm x 7.92mm)
Height - Seated (Max)
Operating Temperature
-55°C ~ 350°C
Temperature Coefficient
±20ppm/°C