WW10JT8K60
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
WW10JT8K60
Manufacturer: Stackpole Electronics, Inc. In Stock 0 pcs
Datasheet: WW10JT8K60
Product Category: Through Hole Resistors Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: RES 8.6K OHM 10W 5% AXIAL $0.76
Packaging
Tape & Reel (TR)
Tolerance
±5%
Resistance
8.6 kOhms
Power (Watts)
10W
Size / Dimension
0.375" Dia x 1.780" L (9.53mm x 45.21mm)
Height - Seated (Max)
Operating Temperature
-55°C ~ 350°C
Temperature Coefficient
±20ppm/°C