VM10JB33R0
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
VM10JB33R0
Manufacturer: Stackpole Electronics, Inc. In Stock 0 pcs
Datasheet: VM10JB33R0
Product Category: Through Hole Resistors Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: RES CERM WW 10W 33 OHM 5% VERT $0.37
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Series
VM
Features
Flame Proof, Moisture Resistant, Safety
Packaging
Bulk
Tolerance
±5%
Resistance
33 Ohms
Composition
Wirewound
Part Status
Active
Failure Rate
Power (Watts)
10W
Package / Case
Radial
Size / Dimension
0.630" L x 0.472" W (16.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max)
1.417" (36.00mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 250°C
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
Radial Lead
Temperature Coefficient
±300ppm/°C