RNF14FTD332K
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
RNF14FTD332K
Manufacturer: Stackpole Electronics, Inc. In Stock 7218 pcs
Datasheet: RNF14FTD332K
Product Category: Through Hole Resistors Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: RES 332K OHM 1/4W 1% AXIAL $0.1
Packaging
Cut Tape (CT)
Tolerance
±1%
Resistance
332 kOhms
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Temperature Coefficient
±100ppm/°C