RNF14FTD121K
| Manufacturer: | Stackpole Electronics, Inc. |
In Stock 9063 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | RNF14FTD121K | ||
| Product Category: | Through Hole Resistors | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
| Description: | RES 121K OHM 1/4W 1% AXIAL | $0.1 | |
- Packaging
- Cut Tape (CT)
- Tolerance
- ±1%
- Resistance
- 121 kOhms
- Power (Watts)
- 0.25W, 1/4W
- Size / Dimension
- 0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
- Height - Seated (Max)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Temperature Coefficient
- ±100ppm/°C