RNF14BAS100K
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
RNF14BAS100K
Manufacturer: Stackpole Electronics, Inc. In Stock 0 pcs
Datasheet: RNF14BAS100K
Product Category: Through Hole Resistors Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: RES 100K OHM 1/4W 0.1% AXIAL $0.52
Fill out the below form and we will contact you as soon as possible.
Product Parameter
Series
RNF
Features
Flame Retardant Coating, Safety
Packaging
Tape & Box (TB)
Tolerance
±0.1%
Resistance
100 kOhms
Composition
Metal Film
Part Status
Active
Failure Rate
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Package / Case
Axial
Size / Dimension
0.093" Dia x 0.250" L (2.35mm x 6.35mm)
Height - Seated (Max)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Number of Terminations
2
Supplier Device Package
Axial
Temperature Coefficient
±15ppm/°C