RNCP0603FTD37K4
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
RNCP0603FTD37K4
Manufacturer: Stackpole Electronics, Inc. In Stock 4541 pcs
Datasheet: RNCP0603FTD37K4
Product Category: Chip Resistor - Surface Mount Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: RES 37.4K OHM 1% 1/8W 0603 Inquiry
Tolerance
±1%
Resistance
37.4 kOhms
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Size / Dimension
0.059" L x 0.031" W (1.50mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)
0.020" (0.50mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Temperature Coefficient
±100ppm/°C