RMCF1206FT30R9
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
RMCF1206FT30R9
Manufacturer: Stackpole Electronics, Inc. In Stock 4730 pcs
Datasheet: RMCF1206FT30R9
Product Category: Chip Resistor - Surface Mount Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: RES 30.9 OHM 1% 1/4W 1206 $0.1
RMCF
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Cut Tape (CT)
Tolerance
±1%
Resistance
30.9 Ohms
Power (Watts)
0.25W, 1/4W
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height - Seated (Max)
0.028" (0.70mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Temperature Coefficient
±100ppm/°C