RMCF0805JT620K
| Manufacturer: | Stackpole Electronics, Inc. |
In Stock 4742 pcs
|---|---|---|---|
| Datasheet: | RMCF0805JT620K | ||
| Product Category: | Chip Resistor - Surface Mount | Reference Price (In US Dollars) | 1pcs |
| Description: | RES 620K OHM 5% 1/8W 0805 | Inquiry | |
- RMCF
- Ratings
- AEC-Q200
- Packaging
- Digi-Reel®
- Tolerance
- ±5%
- Resistance
- 620 kOhms
- Power (Watts)
- 0.125W, 1/8W
- Size / Dimension
- 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
- Height - Seated (Max)
- 0.026" (0.65mm)
- Operating Temperature
- -55°C ~ 155°C
- Temperature Coefficient
- ±200ppm/°C