RMCF0805FT7M50
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
RMCF0805FT7M50
Manufacturer: Stackpole Electronics, Inc. In Stock 4670 pcs
Datasheet: RMCF0805FT7M50
Product Category: Chip Resistor - Surface Mount Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: RES 7.5M OHM 1% 1/8W 0805 Inquiry
Features
Automotive AEC-Q200
Packaging
Digi-Reel®
Tolerance
±1%
Resistance
7.5 MOhms
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package
0805
Temperature Coefficient
±200ppm/°C