RMCF0805FT23K7
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
RMCF0805FT23K7
Manufacturer: Stackpole Electronics, Inc. In Stock 4426 pcs
Datasheet: RMCF0805FT23K7
Product Category: Chip Resistor - Surface Mount Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: RES 23.7K OHM 1% 1/8W 0805 Inquiry
Tolerance
±1%
Resistance
23.7 kOhms
Power (Watts)
0.125W, 1/8W
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max)
0.026" (0.65mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package
0805
Temperature Coefficient
±100ppm/°C