RMCF0201FT6K34
Images are for reference only. See Product Specifications for product details
thumb-0
RMCF0201FT6K34
Manufacturer: Stackpole Electronics, Inc. In Stock 4550 pcs
Datasheet: RMCF0201FT6K34
Product Category: Chip Resistor - Surface Mount Reference Price (In US Dollars) 1pcs
Description: RES 6.34K OHM 1% 1/20W 0201 Inquiry
Packaging
Digi-Reel®
Tolerance
±1%
Resistance
6.34 kOhms
Power (Watts)
0.05W, 1/20W
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)
0.010" (0.26mm)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Supplier Device Package
0201
Temperature Coefficient
±200ppm/°C